Wybierz gminę - sprawdź szczegóły.
Obsługiwane gminy:
Dane kontaktowe

Zakład Usług Komunalnych
Sp. z o.o.


ul. Ciepła 4, 86-100 Świecie

 

NIP 559-10-04-882
REGON 091254304

 

tel.: (052) 33 12 778
fax.: (052) 33 33 075

 

e-mail:
sekretariat@zuk-swiecie.pl

www.zuk-swiecie.pl


Zuk świecie kujawsko pomorskie
Formularz kontaktowy
Kontakt z nami możliwy również e-mailowo.
Przejdź do formularza teraz.

ZUK Świecie

Oferta

 


Wykonujemy usługi w zakresie:

 

    • wywozu nieczystości stałych komunalnych
    • wywozu nieczystości segregowanych
    • usługi transportowe

    • oczyszczanie ulic i placów miasta
    • utrzymanie i pielęgnowanie terenów zielonych

  • zwalczanie skutków zimy
  • sprzedaż mieszaniny sól piach
  • świadczymy usługi koparko-ładowarką
 
Odpady komunalne
Wywóz odpadów ZUK ŚwiecieZajmujemy się wywozem odpadów komunalnych segregowanych i niesegregowanych. Więcej informacji  o odpadach komunalnych, jak segregować odpady, czym sa odpady segregowane i niesegregowane oraz harmonogramy znajda Państwo na naszej stronie internetowej.
Oczyszczanie
Usługi koparko-ładowarką ZUK ŚwiecieOferujemy kompleksową usługę w zakresie utrzymania porządku 
i czystości terenów utwardzonych m.in.: mechanicznego oczyszczania chodników, ulic i placów, mechanicznego odśnieżania i posypywania piaskiem chodników, placów i ulic, ręcznego zamiatania i oczyszczania chodników, parkingów ...
 
Zieleń miejska
Oczyszczanie miasta ZUK ŚwiecieZakład prowadzi: konserwację zieleni niskiej, konserwację zieleni wysokiej, wykonawstwo terenów zieleni, ogrodów ozdobnych, konserwację rowów melioracyjnych ...
Koparko - ładowarki
Wywóz odpadów ZUK ŚwiecieŚwiadczymy wszelkiego rodzaju usługi koparo-ładowarką m.in. wykopy pod fundamenty, wykopy pod sieci wodociągowe, kanalizacyjne i elektryczne, wykopy pod szamba i oczyszczalnie biologiczne, zdejmowanie warstwy humusowej ...
 


Harmonogram dla poszczególnych gmin dostępny tutaj.

W razie zainteresowania ofertą zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania w możliwości wypełniania formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie - przejdź do formularza.

Odpady segregowane

Segregacja odpadów komunalnych (śmieci wytworzone w domach) to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, z podziałem na rodzaj materiałów (surowców), z jakiego zostały wyprodukowane. Segregacja u źródła to selekcja odpadów prowadzona jest w miejscu naszych, gospodarstw domowych. Segregacji odpadów jest jedną z metod ograniczenia ilości odpadów podlegających utylizacji (np. składowaniu) przez odzysk surowców nadających się do ponownego użytku lub przetworzenia i wykorzystania przy produkcji nowych materiałów (recykling). Natomiast segregacja odpadów w gminach prowadzona jest jako segregacja workowa lub kontenerowa. Segregacja workowa polega na zbieraniu odpadów do specjalnie dostarczonych przez gminę worków plastikowych i wprowadzona jest głównie na osiedlach domów jednorodzinnych.

Odpady harmonogram

  Miejscowość Ulice Odpady zmieszane (pojemnik)
i odpady selektywne (worki
oraz pojemniki typu dzwon)
1. Czarnówczyn
(wszystkie ulice)
i Osielsko (ulice po prawej stronie Szosy Gdańskiej do ul. Centralnej bez Szosy Gdańskiej)
Akacjowa, Bazyliowa, Berberysowa, Blacharska, Borsucza, Brzozowa, Chabrowa, Cisowa, Cyprysowa, Dębowa, Głogowa, Goździkowa, Grabowa, Gronostajowa, Irysowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jelenia, Jeżynowa, Jodłowa, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa, Konwaliowa, Koperkowa, Kwiatowa, Lawendowa, Leśna, Limbowa, Lipowa, Lisia, Makowa, Miętowa, Modrakowa, Modrzewiowa, Narcyzowa, Niedźwiedzia, Olszynowa, Parowy, Platanowa, Poprzeczna, Różana, Rumiankowa, Rysia, Sarnia, Sosnowa, Stolarska, Storczykowa, Ślusarska, Świerkowa, Tapicerska, Topolowa, Tymiankowa, Wiatrakowa, Wiązowa, Wierzbowa, Wilcza, Wrzosowa, Zacisze, Zajęcza, Zakątek, Zalesie, Zapłotek, Żonkilowa, Poniedziałek co 2 tygodnie : 
26 sierpień; 
9, 23 wrzesień; 
7, 21 październik;
4, 18 listopad; 
2, 16, 30 grudzień
2. Osielsko (ul. Centralna, reszta ulic po prawej stronie Szosy Gdańskiej wraz z Szosą Gdańską)
i Niwy (wszystkie ulice)
Agrestowa, Boczna, Botaniczna, Centralna, Czeremchy, Czereśniowa, Długa, Dzikiej Róży, Głogowa, Krótka, Kruszyny, Limonkowa, Malinowa, Orzechowa, Owocowa, Polna, Porzeczkowa, Poziomkowa, Rokitnika, Szosa Gdańska, Truskawkowa, Trzmieliny, Tuberozy, Zbożowa Wtorek co 2 tygodnie:   
27 sierpień; 
10, 24 wrzesień;
8, 22 październik; 
5, 19 listopad; 
3, 17, 31 grudzień
3. Osielsko (lewa strona) oraz Myślęcinek (wszystkie ulice)
i Jagodowo (wszystkie ulice)
Agatowa, Ametystowa, Bałtycka, Bursztynowa, Cicha, Gawronia, Grzybowa, Gwiaździsta, Jana Pawła II, Jesienna, Jeziorańska, Kąty, Kolonijna, Koralowa, Krabowa, Krzywa, Księżycowa, Lagunowa, Lazurowa, Moczarowa, Morska, Nadbrzeżna, Oceaniczna, Opalowa, Orla, Paprociowa, Perłowa, Rubinowa, Słoneczna, Sokola, Stawowa, Szuwarowa, Tatarakowa, Wyspowa, Zatokowa, Zatokowa Środa co 2 tygodnie:
28 sierpień; 
11, 25 wrzesień; 
9, 23 październik;
6, 20 listopad; 
4, 18 grudzień
  Niemcz (wymienione ul.) Delfinowa, Kolonijna, Krabowa, Lagunowa, Moczarowa, Okoniowa, Sójki
4. Niemcz (prawa strona od ul. Bydgoskiej) 
wraz z ul. Bydgoską
Aleja Adama Mickiewicza, Alfreda Nobla, Arkadia, Bolesława Prusa, Borowikowa, Borówkowa, Bydgoska, Elizy Orzeszkowej, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Krasickiego, Jacka Malczewskiego, Jana Kasprowicza, Jana Matejki, Jana Styki, Józefa Chełmońskiego, Koźlakowa, ks. Henryka Mrossa,  Leona Wyczółkowskiego, Leśnego Runa, Marii Jeremy, Marii Skłodowskiej – Curie, Olszynki, Pod Wierzbami, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Tęczowa, Wita Stwosza, Witkacego, Władysława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zaułek Jagodowy, Zaułek Jeżynowy, Zaułek Malinowy, Zaułek Poziomkowy, Żurawinowa Czwartek co 2 tygodnie: 
29 sierpień; 
12, 26 wrzesień; 
10, 24, październik;
7, 21 listopad; 
5, 19 grudzień
5. Niemcz (lewa strona
od ul. Bydgoskiej)
Agaty Mróz, Adama Kowalskiego, Archimedesa, Bajkowa, Bronisława Malinowskiego, Czarnoleska, Dobra ,Ferdynarda Magellana, Haliny Konopackiej, Heleny Marusarzówny, Herkulesa, Hokeistów, Huberta Wagnera, Hubertusa, Ireny Szydłowskiej, Jadwigi Wajs, Jana Kochanowskiego, Janusza Kusocińskiego, Janusza Sidły, Janusza Ślązaka, Jerzego Kukuczki, Jeździecka, Józefa Kotlarczyka, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kajakarzy, Kazimierza Deyny, Kolarzy, Krzysztofa Kolumba, Łowiecka, Łuczników, Łyżwiarzy, Maratończyków, Marco Polo, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Mjr Henryka Dobrzańskiego, Myśliwska, Narciarzy, Olimpijczyków, Oszczepników, Parkowa, Piotra Morawskiego, Pitagorasa, Pogodna, Saneczkarzy, Sielska, Smukalska, Stanisławy Walasiewiczówny, Strzelecka, Tadeusza Kościuszki, Tadeusza Ślusarskiego, Urocza, Wioślarzy, Władysława Komara, Wojskiego, Zdzisława Krzyszkowiaka, Zielona, Zygmunta Buhla Piątek co 2 tygodnie :
30 sierpień; 
13, 27 wrzesień; 
11, 25 październik; 
8, 22 listopad;
6, 20 grudzień
6. Maksymilianowo wszystkie ulice Poniedziałek co 2 tygodnie:
2, 16, 30 wrzesień; 
14, 28 październik;
12 (wtorek), 25 listopad;
9, 23 grudzień
7. Żołędowo, Strzelce Leśne i Bożenkowo wszystkie ulice Wtorek co 2 tygodnie: 
3, 17 wrzesień;
1, 15, 29 październik;
13 (środa), 26 listopad;
10, 24 grudzień
8. Wilcze i Jarużyn wszystkie ulice Środa co 2 tygodnie: 
4, 18 wrzesień;
2, 16, 30 październik;
14 (czwartek), 27 listopad;
11, 27 (piątek) grudzień

 

 

Odpady niesegregowane

Niesegregowane odpady:

  • Odpady pochodzące z gospodarstw domowych
  • Odpady organiczne
  • Odpady komunalne ze sfery usługowo-handlowej
  • Odpady wielkogabarytowe
  • Odpady z remontów
  • Gruz i odpady budowlane
  • Ziemia

Oczyszczanie zimowe

  • likwidacja śliskości jezdni przez posypywanie środkami uszorstniającymi i zwilżonym chlorkiem sodu
  • odgarnianie śniegu z dróg przy wykorzystaniu specjalistycznych pługów odśnieżnych
  • odśnieżanie i likwidacja śliskości chodników, placów, targowisk, a także terenów firm, zakładów pracy i obiektów handlowych itp.