Jesteś tutaj: Strona główna Realizacje

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W ŚWIECIU – NASZE REALIZACJE

Zakład Usług Komunalnych w Świeciu oferuje czyszczenie ulic, a także pielęgnację terenów zielonych zarówno dla mieszkańców miast, jak również dla klientów indywidualnych. Otwarcie się na nowe usługi zapewnia korzyści obu stronom. Klienci mogą liczyć na profesjonalne wykonanie powierzonych zadań dzięki dużemu doświadczeniu Zakładu Usług Komunalnych w Świeciu w tej branży, a także bogatemu parkowi maszynowemu. Jest on wyposażony w nowe maszyny, jakimi dysponuje niewiele firm w okolicy, a które są niezwykle przydatne w pracach, jakie wykonujemy w ramach naszych usług. Poniżej prezentujemy przykładowe, wykonane przez nas projekty i realizacje. Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszych prac!
Zakład Usług Komunalnych w Świeciu wprowadził nową usługę polegającą na profesjonalnym usuwaniu graffiti. Prezentujemy efekt prac na przykładzie  przystanku autobusowego który oczyściliśmy.
Świąteczne przystrajanie miasta nie byłoby możliwe bez odpowiednich pojazdów, którymi dysponuje Zakład Usług Komunalnych w Świeciu. Dzięki nim oraz zaangażowaniu naszych pracowników miasto zostało udekorowane świątecznymi akcentami i jest gotowe do przeżywania wraz z mieszkańcami niezwykłej atmosfery.
Budowa ronda obok amfiteatru rozwiązała problem korków na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Słowackiego oraz Kościuszki. Realizacja tego przedsięwzięcia obejmowała zarówno prace pod ziemią, jak i na powierzchni, w których udział miał Zakład Usług Komunalnych w Świeciu.
Art Park przy ulicy Sobieskiego w Świeciu jest obiektem rekreacyjnym, w którym znajduje się plac zabaw, skatepark, ścianka wspinaczkowa oraz plenerowy parkiet do zumby i breakdance, wyposażony również w urządzenia do treningu kalisteniki. Art Park zbudowano w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie, a koszt jego budowy wyniósł 860 tysięcy złotych.
Po zakończeniu realizacji ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Słowackiego oraz Kościuszki przystąpiono do prac nad budową ronda na skrzyżowaniu ulic al. Jana Pawła II oraz Żwirki i Wigury, które usprawniło ruch w tym miejscu. Ponadto prace objęły budowę parkingu oraz kanalizacji deszczowej, a także przebudowę sieci wodociągowej i gazowej.
W efektowny sposób zagospodarowano pół hektara powierzchni na osiedlu 800-lecia, gdzie obecnie znajduje się duży park, w którym znalazły się m.in. siłownia plenerowa i plac zabaw. O jego urodzie świadczą przede wszystkim: ukształtowanie terenu oraz ciekawie rozmieszczone zaułki z estetycznymi ławeczkami, które zostały zaprojektowane przez nasz zakład komunalny.
Park 800-lecia w Świeciu został zrealizowany praktycznie od zera. Przedstawiamy Państwu zdjęcia przed jego budową. W tym miejscu znajduje się obecnie obiekt z nowymi chodnikami, drzewami, krzewami, urządzeniami do ćwiczeń oraz placem zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią.
Zakład Usług Komunalnych w Świeciu pomaga również w wycince drzew, zarówno na terenach miejskich, jak również należących do klientów indywidualnych. Nasze 30-letnie doświadczenie oraz rozbudowany park maszynowy pozwalają na profesjonalne wykonanie tego typu usług.

Przebudowa infrastruktury na szlaku turystycznym Diabelce

Czarcie Góry – Diabelce – piękna wizytówka naszego miasta zostały odnowione i przebudowane przez Zakład Usług Komunalnych latem 2018. Z nowych okien widokowych można ujrzeć przepiękny krajobraz doliny Wisły.  Zachęcamy wszystkich mieszkańców Świecia i okolic, jak i gości odwiedzających nasze miasto do spacerów szlakiem turystycznym.


Obsługiwane gminy
Jesteśmy członkiem Izby Branży Komunalnej