Świecie

Pielęgnacja terenów zielonych Świecie

1_G

ŚWIECIE

Oferujemy usługi związane z pielęgnacją terenów zielonych, a także zakładaniem i utrzymywaniem trawników. Realizujemy usługi w Świeciu i okolicach, współpracując z różnego rodzaju instytucjami, firmami oraz klientami indywidualnymi. Możemy zaproponować stałą współpracę, jak i realizację jednorazowych zleceń na konkretnej posesji. Poznaj bliżej naszą ofertę i skontaktuj się, aby zamówić wybrane usługi. 

Pielęgnacja terenów zielonych Świecie

Usługi związane z pielęgnacją terenów zielonych obejmują utrzymanie dobrego stanu roślinności w takich obiektach jak np. parki, skwery, ogrody. W ramach tej usługi wykonujemy m.in. koszenie, podlewanie trawników, przycinanie krzewów, opiekę nad drzewami, nawożenie terenów zielonych, usuwanie chwastów czy też oczyszczanie terenów ze śmieci, zanieczyszczeń, opadłych liści, połamanych gałęzi itp. Dzięki takim usługom tereny zielone prezentują się atrakcyjnie i pozytywnie wpływają na estetykę miasta lub okolicy. 

Dobrze utrzymane i zdrowo funkcjonujące tereny zielone pomagają mieszkańcom Świecia na wiele sposobów. Nie tylko są świetnym miejscem do wypoczynku i rekreacji, ale także poprawiają jakość powietrza, zapewniają cień w upalne dni oraz wspierają różnorodność biologiczną regionu. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje publiczne funkcjonujące na terenie Świecia lub w pobliskich miejscowościach.

Zakładanie trawników Świecie

Proces zakładania trawników polega na tworzeniu nowych obszarów trawiastych na prywatnych posesjach (np. w przydomowych ogrodach), na obszarach należących do firm oraz na terenach publicznych. Składa się z kilku etapów: 

  • wybór odpowiedniej trawy, 
  • przygotowanie podłoża,
  • wysianie trawnika (lub układanie rolek trawy, w zależności od wybranego rodzaju usługi),
  • pielęgnacja wzrastającej trawy i zabezpieczenie jej przed chorobami i szkodnikami. 

Utrzymywanie trawników Świecie

Aby podtrzymać piękny wygląd trawnika, należy odpowiednio go pielęgnować przez cały rok. Utrzymywanie trawników obejmuje regularne koszenie trawy, nawożenie, podlewanie, sprzątanie śmieci i usuwanie chwastów. Dobrze utrzymany trawnik nie tylko poprawia estetykę krajobrazu, ale także pełni praktyczne funkcje: pochłania wilgoć, zapobiega erozji gleby i stanowi doskonałe miejsce wypoczynku dla mieszkańców Świecia.

Jeśli interesuje Cię któraś z naszych wyżej opisanych usług, skontaktuj się z nami – chętnie przedstawimy wszystkie szczegóły.

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świecie

ul. Ciepła 4 Świecie

tel.: 52 33 12 778

email: sekretariat@zuk-swiecie.pl

 

 

Usługi prowadzone w innych gminach

1_G

ŚWIECIE

2_G

LNIANO

3_G

BUKOWIEC

5_G

NAKŁO

6_G

ŚWIEKATOWO

7_G

OSIE

4_G

SADKI

8_G

JEŻEWO